شنبه 2/تیر/1397
سیاسی
استاندار هرمزگان مطرح کرد:

معرفی میناب به عنوان شهر صنایع دستی کشور

استاندار هرمزگان گفت: جهت تامین آب شرب روستاهای ساحلی میناب فاز اول آب شیرین کن بندر کرگان دهه فجر به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش گمبرون نیوز، فریدون همتی پیش از ظهر امروز در نشست صمیمی با مردم بندر کرگان به انتخابات سال گذشته ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود: طبق گزارش های رسیده 99 درصد مردم ساحل نشین کرگان به دولت تدبیر و امید اعتماد کرده و به دکتر روحانی رای داده اند که بر خود لازم دانستم به پاس قدردانی به نمایندگی از دولت از شما سپاسگزاری کنم.

استاندار هرمزگان بازدید هفت ماه گذشته خود به میناب را یادآور شد و اظهار کرد: در بندر تیاب نسبت به بازدید قبل پیشرفت های بسیاری را مشاهده کردیم که امیدواریم کرگان نیز به همان سرعت رو به جلو پیش برود.

همتی سفر سال گذشته هیئت دولت که در راس آن ریاست محترم جمهور بود را برای هرمزگان مایه خیر و برکت دانست و گفت: در آن سفر مشکلات شرق، غرب و مرکز استان را مطرح کردیم که در قدم اول اکنون شاهد آن هستیم که مرزهای استان به یک مرز کاملا رسمی در حال تبدیل شدن هستند.

وی، تصریح کرد: به همت وزیر محترم کشور 8 نقطه جدید در هرمزگان از جمله کرگان به عنوان مرز رسمی و بندر مشخص شد.

همتی، یکی از زمینه های اشتغال را قانونی و در چهارچوب قرار دادن فعالیت های ملوانان برشمرد و گفت: در سطح استان بین 700تا800لنج مشغول به فعالیت تجاری هستند که به همت دولت محترم امیدواریم این تعداد به 700 تا 800 گروه صادرات و واردات در سطح استان تبدیل شوند.

استاندار هرمزگان احترام به قوانین و مقررات را سرلوحه امور دانست و تاکید کرد: برای رفع بیکاری در منطقه مجوز بندر رسمی کرگان گرفته شده که ملوانان می توانند از معافیت 15 میلیون تومانی هزینه گمرکی بهره مند شوند.

نماینده دولت تدبیر و امید در استان هرمزگان با بیان اینکه هیچ مرزی بین بومی و غیر بومی در سرمایه گذاری قائل نیستم، گفت: اگر یک فرد بومی و غیر بومی با شرایط مشخص خواهان اجرای یک طرح باشند اولویت با نیروی بومی است و اینکه سرمایه گذاران غیربومی کنار گذاشته شوند به هیچ وجه قابل قبول نیست.

وی در خصوص واگذاری های اخیر به متقاضیان اجرای مزارع پرورش میگو در کرگان، گفت: متقاضیان اجرای این طرح می بایست توان مالی اجرای آن را داشته باشند.

استاندار هرمزگان، نوید بهره برداری از آب شیرین کن کرگان را در دهه فجر امسال داد و گفت: فاز اول آب شیرین کن کرگان با بیش از 3 هزار متر مکعب بیش از 10 روستا را از آب شرب بهره مند خواهد کرد.

وی از  احداث و راه اندازی بیمارستان دوم میناب به عنوان اولویت اساسی دولت تدبیر و امید در این شهرستان خبر داد و گفت: بیمارستان دوم میناب نه تنها این شهرستان بلکه شرق هرمزگان را پوشش می دهد که باید در روند اجرای آن تسریع شود.

همتی خاطرنشان کرد: شهرستان میناب به عنوان شهر صنایع دستی کشور معرفی خواهد شد.

فریدون همتی استاندار هرمزگان و جمعی از مدیران کل این استان از بنادر تیاب و کرگان میناب بازدید و از نزدیک مشکلات و موقعیت های این مناطق را رصد کردند.

منبع: ایسنا

دیدگاه ها