دوشنبه 4/تیر/1397
سیاسی

ظرفیت خیرین را نباید تنها در کمک‌های مالی دید

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: باید خانواده‌ها از فعالیت‌ها و خدماتی که مراکز سالمندان در استان هرمزگان ارائه می‌کنند به‌درستی آگاه شوند و فعالیت‌های مراکز سالمندان برای مردم تشریح شود.

به گزارش گمبرون نیوز، بهروز اکرمی در نشست شورای سالمندان استان هرمزگان فعالیت جمعی را حق سالمندان دانست و عنوان کرد: باید خانواده‌ها از خدماتی که مراکز سالمندان مانند سرای سالمندان ارائه می‌دهند آگاه شوند زیرا فعالیت جمعی می‌تواند در روحیه سالمند تأثیر مثبتی داشته باشد.

وی اضافه کرد: باید با خلاقیت و ایده‌های جدید به دنبال جذب بیشتر سالمندان در برنامه‌های مراکز سالمندان بود زیرا برگزاری برنامه‌هایي مانند شاهنامه‌خوانی دست جمعی می‌تواند در افزایش روحیه سالمند نقش مؤثری داشته باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: مراکز سالمندان با ارائه خدمات پاره‌وقت در روز می‌تواند به‌سلامت روان و جسم سالمندان کمک کنند و چنانچه مردم استان از چگونگی فعالیت و خدمات این مراکز آگاه شوند حتماً استقبال خواهند کرد.

وی سالمندان را قشر با تجربه جامعه دانست و عنوان کرد: باید این قشر را حمایت کرد كه شرکت در فعالیت‌های این چنین مراکزی نقش مهمی می‌تواند در اين امر داشته باشد.

اکرمی بيان کرد: باید از تمامی ظرفیت‌های موجود برای ارائه خدمات بهتر به سالمندان استان استفاده کرد و تبلیغات در رسانه‌های جمعی و مکتوب و فضای مجازی یکی از این ظرفیت‌ها است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان اضافه کرد: ظرفیت خیرین را نباید تنها در کمک‌های مالی دید و می‌توان از ظرفیت‌های علمی و نیروی انسانی افراد خیر نیز در این راستا بهره‌مند شد.

منبع: ایسنا

دیدگاه ها