چهارشنبه 6/تیر/1397
سیاسی
در جلسه علنی شورای شهر بندرعباس مطرح شد

شبح‌های حقوق بگیر در شهرداری بندرعباس/ وضعیت نیروهای سفارشی در هاله‌ای از ابهام است

پنجاه و نهمین جلسه شورای شهر بندرعباس با سؤالات اعضای شورای شهر بندرعباس در خصوص شبح‌های حقوق بگیر و نیروهای سفارشی در شهرداری بندرعباس از معاون برنامه ریزی و توسعه انسانی شهرداری همراه بود که در نهایت هم نتوانست اعضا را قانع کند.

به گزارش گمبرون نیوز، پنجاه و نهمین جلسه شورای شهر بندرعباس بعدازظهر امروز در حالی برگزار شد که مدیر سرمایه انسانی شهرداری بندرعباس به همراه معاون برنامه‌ریزی توسعه سرمایه انسانی در این جلسه در خصوص ابهامات بکارگیری نیروهای شهرداری و تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی به سؤالات اعضای شورای شهر پاسخ‌هایی دادند که به گفته اعضای شورای شهر عوامفریبی بود.

اسماعیل بواشه با بیان این که شورا زبان گویای مردم بوده و‌ نباید به عنوان علمدار شخص و گروه خاصی باشد، اظهار داشت: نیروهای شرکتی در پست‌های سازمانی کلیدی و حساس شهرداری مشغول به کار بوده که خلاف بخشنامه قانونی می‌باشد.

وی افزود: مشاهده می‌شود بعضی نیروهای با سابقه یک تا دو سال از شرکتی به قراردادی تبدیل وضعیت می‌شوند که اگر حتی مجوز این کار وجود داشته باشد بایستی کارمند دارای شرایط، سوابق کافی و مدرک تحصیلی باشد.

این عضو شورای شهر بندرعباس، در ادامه با اشاره به وجود نیروی کارگری که در پست مدیرعاملی یکی از سازمان‌های شهرداری مشغول به کار است، خاطرنشان کرد: هر ساله ۲۰ درصد در سازمان‌ها مجوز افزایش نیرو گرفته می‌شود.

بواشه با اشاره به بدنه عریض و طویل شهرداری و ازدیاد نیروها افزود: افزایش نیرو بایستی کیفیت خدمات شهری را به همراه داشته باشد که متاسفانه در بندرعباس از این کیفیت خبری نیست.

وی با بیان این که موافق کمک به آموزش و پرورش  بوده است، گفت: ارزش فرهنگیان بالاتر از یک کارت هدیه است و نظرم بر این است که به وضعیت نیروهای بازنشسته در شهرداری رسیدگی شود.

مدیر سرمایه انسانی شهرداری بندرعباس در خصوص سؤالات اعضای شورای شهر در مورد نحوه به کارگیری نیروها اظهار کرد: تنوع نوع استخدامی در شهرداری مشخص بوده به طوری که ۹۷ کارمند رسمی، ۳۵۹ کارمند پیمانی، ۱۲۴ کارمند قراردادی، ۸۴۶ کارگر قراردادی، یک هزار و ۹۳ کارگر شرکتی در شهرداری بندرعباس مشغول به کار هستند.

سعیدحسن سالاری با اشاره به این که در حال حاضر ۲ هزار و ۵۲۰ نفر در شهرداری بندرعباس مشغول به کار هستند، افزود: شهرداری بندرعباس۲ هزار نیروی حجمی شامل فضای سبز و تنظیف دارد.

به گفته وی، متاسفانه وظیفه اداره کار بر دوش شهرداری افتاده است و تا هفته گذشته بالغ بر ۳ هزار و ۳۰۰ درخواست کار به شهرداری بندرعباس رسیده است.

مدیر سرمایه انسانی شهرداری بندرعباس همچنین در پاسخ به سوال اعضای شورای شهر گفت: هیچ نیروی شرکتی در پست سازمانی حساس در شهرداری بندرعباس به کار گرفته نشده است.

سالاری ادامه داد: هیچ تبدیل وضعیتی در خصوص نیروهای شرکتی و قراردادی انجام نشده است.

وی همچنین در پاسخ به سؤال اعضای شورای شهر که چرا شهر بندرعباس این همه نیرو دارد، اظهار کرد: این نیروها طی سال‌های مختلف به شهرداری وارد شده‌اند و در طول یکسال اخیر هیچ نیرویی در شهرداری بندرعباس به کار گرفته نشده است.

 در ادامه بواشه در پاسخ به سالاری اظهار کرد: لطفا به مردم دروغ نگویید و‌ حداقل بگویید در جریان نیستید.

بواشه افزود: تمامی موارد را با اسم به شهرداری اعلام می‌کنم و‌ نمونه بارز آن مسؤول حقوقی یکی از سازمان‌ها است که نیروی کارگری بوده است.

منبع: ایسنا

دیدگاه ها