چهارشنبه 13/تیر/1397
اقتصادی
رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان هرمزگان:

امکان ارتباط سیستمی درخواست سرمایه‌گذاران با دستگاه‌های مختلف فراهم‌شده است

پنجره واحد سرمایه‌گذاری در استان هرمزگان هم‌زمان با برخی استان‌های منتخب دیگر از حدود شش ماه پیش شروع بکار کرد و از ابتدای سال جاری به‌صورت جدی‌تری به کار خود ادامه داد.

به گزارش گمبرون نیوز، رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان هرمزگان با بیان اینکه پنجره واحد سرمایه‌گذاری باهدف کمک به توسعه اقتصادی، اطلاع‌رسانی مناسب به سرمایه‌گذاران،  بررسی و رفع موانع و تسهیل امر سرمایه‌گذاری طراحی‌شده است، افزود: کلیه امور اجرایی مربوط به صدور مجوز سرمایه‌گذاران به‌طور مستمر تا حصول نتیجه پیگیری می‌شود.

نوشین معلمی با اشاره به اینکه این سامانه ، امکان گردش استعلام‌های کلیه دستگاه‌های مرتبط با فرآیند صدور مجوز سرمایه‌گذاری خارجی را به‌صورت الکترونیکی فراهم می‌کند و سرمایه‌گذار با تسلیم درخواست خود از یک نقطه امکان پیگیری درخواست‌های خود را داشته است، بیان کرد: استاندار به‌عنوان مقام عالی استان و مرکز خدمات سرمایه‌گذاری نیز امکان گزارش‌گیری از وضعیت درخواست‌ها و استعلام‌های مربوطه را خواهد داشت.

وی ادامه داد: در این سامانه امکان ارتباط سیستمی درخواست سرمایه‌گذاران با دستگاه‌های مختلف استان فراهم‌شده که با راه‌اندازی کامل آن به ارتقای فضای کسب‌وکار کمک شایانی خواهد شد.

مشاور استاندار خاطرنشان کرد: مزایای اجرای پنجره واحد سرمایه‌گذاری استان عبارت‌اند از، کاهش اتلاف منابع انسانی و هزینه‌ها، کاهش خطای غیر عمد، انجام امور به‌صورت منسجم، امنیت بیشتر، حذف تشریفات اداری، شفاف‌سازی و از بین بردن انحصار اطلاعات و امکان مدیریت و پیگیری فرآیندها و استعلام‌ها.

منبع: ایسنا

دیدگاه ها